KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12144239
*
nr 1214 4239
Erik Cedervall
(1923-2013), Sverige
Oljemålning, "Gröna hus och träd, Hagalund", Signerad. Olja på duk, 33x40
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2018
kl 19:56:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 20:59:21
1
100 kr
26/10 03:47:57
2
150 kr
29/10 18:53:50
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Cedervall
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Läs mer om Erik Cedervall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik cedervall olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52
*
Erik Cedervall
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Läs mer om Erik Cedervall
nr 1214 4239
Erik Cedervall
(1923-2013), Sverige
Oljemålning, "Gröna hus och träd, Hagalund", Signerad. Olja på duk, 33x40
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 20:59:21 | 1 | 100 kr |
26/10 03:47:57 | 2 | 150 kr |
29/10 18:53:50 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Cedervall
Erik Cedervall, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.Läs mer om Erik Cedervall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik cedervall olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:52